משולחן המזכיר - אפריל-מאי 2019

אגודה חקלאית • כניסות

קבצים מצורפים:

וועדות בית שערים גרסה 4

לחברי ותושבי בית שערים שלום!
כחלק מאסטרטגיית הוועד המקומי ו-וועד האגודה החקלאית, הוחלט על מהלך של ניהול אחוּד. שלב ראשון באסטרטגיה זו היה בחירת מזכיר משותף לשני הוועדים.
במכתבי זה, אשתף אתכם בחלק מהדברים שהגיעו לשולחן המזכיר בחודש האחרון - ומאז כניסתי לתפקיד.
את שלושת השבועות הראשונים הקדשתי לחפיפה עם קודמיי בתפקיד - משה ציפורי ואלכסנדר חומש. אני מודה לשניהם מקרב לב על הזמן שהקדישו לי (ועדיין מקדישים בעזרה והכוונה).

מהנעשה באגודה החקלאית-
בחודשים האחרונים וביתר שאת בחודש האחרון, האגודה עוסקת בניסיון של מ"מ רמת ישי לקבל שטחים חקלאיים של בית שערים לצורך בנייה. לצורך כך, הוועד שכר את שירותיו של משרד אדריכלים בחיפה, כדי לתת לנו כלים לצמצמם את הפגיעה בשטחי בית שערים. בשל מורכבות הנושא, לא אכביר במילים.

בנוסף, מקדם הוועד, במימון משרד השיכון תב"ע (תכנית בניין-עיר) רחבה למושב במסגרת חלף נחלות. המשמעות היא אפשרות של התרחבות וצמיחה דמוגרפית בצורה נכונה וטובה, הקצאת שטחים חקלאיים תוך ניסיון ליצור אזור עסקי/מסחרי בשטחי המושב לטובת הגדלת ההכנסות מנכסים מניבים. לאחרונה נבחר משרד תכנון יצחק פרוינד להובלת המהלך.

מאגר מים: שימו לב כי מאגר המים פתוח להשקייה.


בנוסף, בקרוב יחולו מספר שינויים במזכירות עם החלפת חלק מהחדרים כדי לייעל את העבודה. ייתכן ובימים בהם יועברו החדרים, לא תתקיים קבלת קהל. הודעה על כך תימסר מראש.
בחודש הקרוב יתקיימו מספר פגישות נוספות בנושאים הקשורים בחקלאות- רשות מקרקעי ישראל, רשות ניקוז ונחלים, משרד החקלאות וכו'.

לצערי, טרם קיבלנו מידע על התוספת למים שפירים כיוון שהנושא טרם הוסדר בתקנות.

מהנעשה בוועד המקומי-
כבר בשבוע השני לכניסתי לתפקיד, הזמנתי את כל יושבי/ות ראש הוועדות להיפגש עמי לצורך היכרות ולמידה. זו הזדמנות טובה לומר תודה לכל המתנדבים/ות שעושים לילות כימים למען הקהילה.
בפגישות ההיכרות עם יו"ר ועדות המתנדבים, למדתי על הוועדות, על תפקידן ומטרתן, תדירות הפגישות ואפילו על חזון או חלום שיש לכל וועדה. העשייה הענפה מורגשת וכולי תקווה שהיא תישמר ותתעצם.
• מצרף לעיונכם קישור עם המצגת העוסקת במבנה ועדות המתנדבים, כפי שנסקרה בערב מיוחד שקיימנו ב-14.4.19. תודה לכל מי שהשתתף/ה!

כמו-כן, המשכנו בפעילות השוטפת- פינוי גזם ופסולת מוצקה (גרוטאות), טיפול בגינון וכו'. אני ער לביקורת על התפקוד הלוקה בחסר של חלק מהקבלנים ואני עומד עמם בקשר כדי להיטיב את עבודתם. בהזדמנות זו אדגיש- קבלן שלא עומד בסטנדרטים של בית שערים, ולאחר שקיבל התראות חוזרות - לא יועסק על ידינו.

בימים הקרובים יבוצע ריסוס של עשבייה במדרכות ברחבי המושב וכן ייתלו 45 מלכודות זבובים באזורים שונים כדי לצמצמם את מטרדי הזבובים בעונות האביב והקיץ. המלכודות יוחלפו ב- 3 פעימות בחודשים הקרובים.
כמו-כן, ניתלו דגלי לאום לכבוד יום העצמאות ברחבי המושב.

בשבועיים האחרונים קיימתי מספר סיורים: סיור תשתיות כבישים ומדרכות כדי לאמוד את מצב התשתיות, יחד עם אריק נורקין. בכוונתי לבדוק כיצד ניתן לטפל בכבישי המושב לטובת כולנו. נוסף על כך, קיימתי סיור עם נעמה לוריה-ארבילי כדי למפות היכן יש עצים וצמחייה אשר מסתירים את עמודי התאורה או שנוגעים ברשת החשמל. בקרוב יופצו מכתבים לבתים אשר יש צמחייה בתחומם המסתירה את עמודי התאורה ותושבים אלו יתבקשו לטפל בבעיה. לגבי צמחייה ברשת החשמל- פניתי לחברת החשמל ואני ממתין להתייחסותם. במסגרת סיור זה, החלטנו גם לבחון איך ניתן לשפר את חזות הכניסה למושב. כעת אנחנו בשלבי גיבוש הרעיונות וכאשר נתקדם - נדווח. סיור נוסף שהתקיים עם מנהל אגף תברואה במועצה, בו בחנו מיקומים של פחי אשפה וכלי אצירה ברחבי המושב: גני הילדים, מרכז המיחזור ועוד. בהזדמנות זו, אני מבקש מכם להקפיד לשמור על הסדר והניקיון של מרכז המיחזור ולהוציא גזם/גרוטאות במועדים המתאימים. במידה וישנם כלי אצירה מלאים, ניתן לפנות אליי או למוקד המועצה.

החודשים אפריל-מאי גדושים באירועים (טקסים, צעדה, חגיגות עצמאות וכו'), וזו ההזדמנות כפולה: האחת, לומר תודה לועדת תרבות, ועדת ספורט ולדיתי רויניק, רכזת הקהילה, על פועלן הרב. השנייה, לקרוא לכם, התושבים, להתנדב לסייע בקיום האירועים החשובים (או לוועדות אחרות).

אירוע משמעותי שיתקיים ב- 6 במאי הוא ערב פרידה ממזכירי המושב- משה ציפורי ואלכסנדר חומש. האירוע יתקיים במועדון הנוער בשעה 18.00 והציבור מוזמן!
כפי שבוודאי ידוע לכם, כמעט מדיי ישיבת הוועד המקומי, מוזמנת ועדה אחרת להיכרות וסקירת תמונת המצב. לאחרונה נפגשנו עם ועדת פרט, ואני שב וקורא לציבור לפנות לוועדת פרט (שמות חברות הוועדה נמצאים באתר) באירועים או במקרים רגישים הדורשים מעורבות קהילתית-אישית.

ימי קבלת קהל - מזכיר המושב:
פגישות - בתיאום מראש בלבד.
יום א': 9.00-17.00
יום ב': 14.00-22.00
יום ד': 9.00-17.00
יום ה': 9.00-17.00
*ייתכנו שינויים

כתובת מייל מזכיר הוועד המקומי: vm.beitsharim@gmail.com
כתובת מייל מזכיר ועד האגודה החקלאית: moshav.bs@gmail.com
הטלפון במשרד: 04-9833225,

הטלפון הנייד שלי: 052-822-6884.

להשתמע בעדכון הבא,
גיל גורייבסקי

מזכיר המושב