עדכונים מתנועת המושבים

מזכירות • 27/7/2020 כניסות
מחזקים את הקשר עם הממשלה והכנסת! 
פגישה עם יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד 
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח נפגש השבוע עם יו״ר האופוזיציה, ח״כ יאיר לפיד לטובת קידום סדר היום של המרחב הכפרי בכנסת ובממשלה. 
במהלך הפגישה העלה יפרח בפני לפיד את הנושאים שאותם מקדם, לרבות - חקלאות, פעילות לא חקלאית, יזמות וקרקעות ואת חשיבותם עבורנו.
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח סיכם את הפגישה ואמר: ״אני מודה ליו״ר האופוזיציה, ח״כ יאיר לפיד על הפגישה והנכונות לקידום סדר יומו של המרחב הכפרי״. 
פגישת המשך עם שר המשפטים, אבי ניסנקורן:
מקדמים את ביטול הותמ"לים בשטחים החקלאיים!
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח, יו״ר מרכז המועצות האזוריות שי חג׳ג׳ , ראש המועצה האזורית גזר, רותם ידלין ויועמ״ש התנועה הקיבוצית, מיכי דרורי נפגשו השבוע עם שר המשפטים, אבי ניסנקורן. 
בפגישה אף השתתפו המשנה ליועמ״ש, ארז קמינץ ומנהל יחידת האכיפה, אבי כהן. 
מדובר בפגישה השנייה המתקיימת החודש בנושא הארכת חוק הותמל והקפאת תיקון 116. 
במהלך הפגישה העלו בפני השר והדרג המקצועי את דרישות המרחב הכפרי בשני הנושאים ואת רמת חשיבותם עבור חברי המושבים והקיבוצים והמועצות האזוריות.  
שר המשפטים, אבי ניסנקורן הנחה את הדרגים המקצועיים לבחון את דרישת ראשי המרחב הכפרי לביטול הותמ״ל ושינוי מדינות האכיפה במושבים ולהיפגש תוך חודש לקבלת החלטות ולמציאת פתרונות מאוזנים לטובת המרחב הכפרי.
פגישה עם ח"כ בועז טופורובסקי - 
חבר בועדת הכלכלה בכנסת
מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח נפגש השבוע עם חבר הכנסת, בועז טופורובסקי, חבר בוועדת הכלכלה ובוועדת הכנסת. במהלך הפגישה העלה יפרח בפני טופורובסקי את הנושאים העומדים על סדר היום בחקלאות, בקרקעות, בפעילות לא חקלאית ובתיירות כפרית ואת שיתוף הפעולה עימו לקידום הנושאים של המרחב הכפרי. 

מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח אמר: "אנו ממשיכים להיפגש עם חברי הכנסת והשרים מכל סיעות הבית מתוך הכוונה לקדם את סדר היום של המרחב הכפרי. החקלאות היא סוגיה חוצת מפלגות ואני מודה לח"כ בועז טופורובסקי על הפגישה ועל הרצון לקדם את ענייני המרחב הכפרי". 

ח"כ בועז טופורובסקי: "כחבר בועדת הכלכלה בכנסת, אעשה הכל על מנת שהחקלאות, התיירות, הפעילות הלא חקלאית והתשתיות במרחב הכפרי יצלחו את תקופת הקורונה בצורה הטובה ביותר". 
עבודה מול משרדי הממשלה
פגישה עם מנכ"לית משרד האוצר וסגנית יו"ר רשות המיסים בנושא איחוד עוסקים
בהמשך לפניית תנועת המושבים לשר האוצר, ישראל כץ בנושא איחוד עוסקים, התקיימה השבוע פגישה מקצועית בין מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח וצוותו המקצועי לבין מנכ״לית משרד האוצר, קרן טרנר, וסגנית יו״ר רשות המיסים, מירי סביון. 
הפגישה התקיימה ביוזמתו ובקידומו של שר החקלאות, אלון שוסטר. 
במהלך הפגישה העלה יפרח את טענת חברי המושבים כי זכותם של חברי ההתיישבות העובדת הפועלים במסגרת איחוד עוסקים להיות זכאים להטבות הכלולות במסגרת הנחיות הפעימה השלישית כשאר אזרחי המדינה וכי אין כל הצדקה להפלייתם ואין כל מניעה ממשית מפני תיקון ההסדר בהתאם. 
במהלך הפגישה סוכם כי תנועת המושבים תעביר מסמך עם נתונים לרשות המיסים ובהתאם לכך , יינתן התיקון.
פגישה עם סגנית אגף התקציבים באוצר ועם הממונה על החקלאות במשרד האוצר
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח וצוותו המקצועי נפגשו השבוע עם סגנית אגף התקציבים במשרד האוצר, עדי חכמון ועם הממונה על החקלאות באוצר, אלי מורגנשטיין לפגישה לקידום הנושאים שעל סדר היום של החקלאות והמרחב הכפרי.
מקדמים סדר יום חדש!
הוקם פורום חקלאים צעירים בתנועת המושבים!
מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח כינס השבוע נציגים של חקלאים צעירים מכל רחבי הארץ, ממושב בן עמי שבצפון ועד הערבה והקים פורום צעירים בחקלאות שמטרתו כפולה – הן לגרום ליותר מושבניקים להיות חלק מדור ההמשך של החקלאים והן לחזק צעירים שרוצים לעסוק בחקלאות ולהיות חקלאים ולפתח אותם.
הפורום אף יעסוק בנושאים של חדשנות וטכנולוגיה חקלאית וייצר מסמך עקרונות אשר יהווה מסמך עבודה מול משרד החקלאות לקידום הצעירים בענף.
 
מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח אמר: "אני רואה חשיבות גדולה לפורום אשר יפעל לחזק את דור ההמשך בחקלאות לצד הכנסת צעירים חדשים אשר יחזקו את החקלאות הישראלית ולמען שמירה על ביטחון המזון. 
נושא הצעירים והחדשנות הוא חלק מסדר היום שתנועת המושבים מקדמת. עם תום כתיבת מסמך העבודה, אנו צפויים להיפגש עם שר החקלאות ועם מנכ"ל המשרד ולקדם משמעותית את הנושא״.

ניר אדרי, דור ראשון לחקלאים מחוף הכרמל: ״כבר מגיל 13 התעקשתי להגשים חזון והעברתי משפחה שלמה מהעיר למושב. החקלאות הישראלית נמצאת במשבר שנים וחשיבות הדור הצעיר היא להצמיח את החקלאות הישראלית מחדש תוך שמירה על הקיים. חינוך אגרסיבי של השוק המקומי ונציגי השלטון חייב לבוא לידי ביטוי שחקלאות ישראלית מקומית משמעותה ביטחון לאומי אחרי הביטחון הצבאי״.

להאזנה לריאיון של מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח בנושא בגלי צה"ל - לחץ כאן!
התנועה בשטח!
סיור ופגישות במושבים שבמועצה באזורית מרחבים
מטה תנועת במושבים קיים סיור ופגישות עבודה במושבים שבמועצה האזורית מרחבים. 
הפגישה הראשונה התקיימה עם ועד האגודה ונציגי הקהילה של מושב ניר משה במסגרתה דנו בנושאי קרקעות, חקלאות וקהילה. לאחר מכן נסעו למושב פטיש בו קיימו פגישה בנושאי האתגרים בענף החלב והמשך התכנון של הרפת המושבית. 
עם תום הפגישה, המשיכו למושב מסלול ודנו עם ועד האגודה בנושאי מים ועובדים זרים. הסיור הסתיים במושב בטחה בה נפגשו עם ועד האגודה ודנו בנושאי חקלאות וקרקעות.
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח סיכם ואמר: ״המושבים במועצה האזורית מרחבים בהובלתם של שי חג׳ג׳ וסגנו ארמי פרג׳ עברו בשנים האחרונות שינוי מבורך ופיתוח והשקעות באזור. אני מברך על יום משמעותי זה בו קידמנו נושאים ושיתופי פעולה עם אגודות המושבים בנושאים שעל סדר יומו של המרחב הכפרי״.

 
סיור ופגישות במושבים של המועצה האזורית בקע