תשובה אישית לפונה אנונימית

שומן צור • כניסות

לדיירת שאכפת לה שגרה בשכונה התחתונה – בוקר טוב

השארת לי מכתב אנונימי על פתח דלתי ואין לי דרך לענות אלא בפומבי. מכתבך מתחיל ב"נאה דורש נאה מקיים " ומפנה אותי לאורנה שתסביר לי את פירוש הניב " הפנייה שלך היתה שאני כדמות ציבורית צריך לתת דוגמא אישית . ציינת שני סעיפים בהם אני נוהג לא כפי שאני מבקש מהציבור.

הראשון שילדי נוהגים ללא רשיון ולכן איני יכול לפרסם בשם ועדת ביטחון פנייה לציבור שישמרו על נפשותיהם בעודם לוקחים ילדים בצורה לא בטוחה.

והשניה שאני עושה המון רעש לשכנים בשעות לא סבירות ( ולך זה לא מפריע כי את גרה רחוק) בעודי מתלונן על בלה.

לשיטתי כבעל תפקיד ציבורי יש לי אחריות ציבורית ולכן אני צריך לפעול כמיטב יכולתי למען הקהילה ( אני חבר עדין למרות שאני ראש הועד ב 4 ועדות ופעיל בהן כבר שנים רבות מאוד) ואין בתפישתי האישית לגבי דברים מסוימים כדי להשליך על טובת הציבור – כלומר אם אני חושב שילדי יכולים לנסוע בגיל צעיר על טוסטוס ללא רשיון אסור שהדבר הזה ימנע מבעדי לפרסם בשם ועדת ביטחון הודעת זהירות לציבור לאחר שדוברה ונדונה בוועדה והתבקשתי על ידה לפרסם.

לגבי טענתך השניה כקהילה אנחנו צריכים לדעת להכיל את השכן / חבר הקהילה ולתמוך בצרכים וברצונות אחד של השני כי זה מה שמבדילנו מישובי הסביבה. ולכן למעט פעם אחת לפני כ 5 שנים לא התלוננתי על בלה בשום צורה וגם אז זה היה מול המסעדה ולא עם משטרה. לא תמיד נוח לי עם המוזיקה שלהם או של שכנים אחרים או שאין חניה ליד ביתי. ומצד שני אני מניח ששכני לא נהנים מכך שביום שלישי יש המון מכוניות ליד ביתי ויש רעש עד שעה מאוחרת . אני מניח שאם הם לא היו יכולים להכיל זאת הם היו פונים אלי והיינו מסתדרים . כאמור זו קהילה- מבינים ומקבלים את צרכי בלה או את אהבתי לתיקון גרוטאות.

איני מושלם ואני משתדל כמיטב יכולתי לפעול לטובת הציבור גם עם זה נגד טובתי למשל  הכלבה שלי בורחת לא פעם מה שלא מונע ממני להזמין לוכד כלבים.

לסיכום:

אני מזמין אותך לקחת חלק פעיל ופומבי בחיי הקהילה להצטרף לועדות השונות ולתרום לפי רצונך וכישורייך לטובת קהילה טובה יותר.

שנה טובה וגמר חתימה טובה.