מכתב שנשלח על ידי לנתיבי ישראל עקב הזנחת הצומח בכביש 75

ארז בר • 2/10/2022 כניסות

שלום,
 

שמי ארז בר, תושב מושב בית שערים בעמק יזרעאל.

 

ברצוני להביע את מחאתי בנושא הזנחת הטיפוח, הניקיון והגינון בכביש 75, בקטע שבין מושב בית שערים לצומת ישי.

ראשית, ניכר שזמן רב לא נוקו צידי הדרך ואיי התנועה- טינופת ושאריות פסולת רבות מספור. עם ישראל, יהודים וערבים, לא ניחנו לצערי במודעות לשמירת רשות הרבים, אבל אין זה אומר שאתם צריכים להשלים עם המצב.

 

שנית, וזה חמור לא פחות- לפני שנים ספורות השקעתם בשתילת צמחים רבים עם הפיכת כביש 75 לדו-מסלולי. התוצאה הייתה יפהפייה לעין. אבל כיום קבלני הגינון שלכם מזלזלים בעבודתם- בצומת המרומזרת של מושב בית שערים (מול נווה יער) צמחי הקוריסה שבאי התנועה באמצע הכביש, בסמוך לרמזורים, הולכים ומתייבשים וחלקם כבר מתים. 

 

כגנן חובב וכשוחר טבע ואסתטיקה אני צופה בצער באדמה היבשה, שצינורות ההשקייה שעליה כלל לא מופעלים מזה חודשים (!). בהמשך הכביש, מרמת ישי ועד לצומת ישי, כבר מתה רוב הצמחייה, עקב אי טיפול שלכם בשנתיים האחרונות, ובמקום השיחים המתים נוצרו קרחות רבות, קוצים, ופסולת על איי התנועה.

אני תוהה- מי משגיח על קבלני הגינון והניקיון שלכם? ככה מתנהלים בנתיבי ישראל? תחילה משקיעים בטיפוח ובגינון ואחר כך מזניחים באפתיות מוחלטת? זהו? העיקר המשכורת והקביעות? אין איזשהו "שוט" שיגרום לקבלני הגינון העצלים שלכם להזיז את עצמם, ולהציל את הצמחים הירוקים שקמלים ומתים, למרבה הצער? באמת שקשה לראות זאת.

 

למענה ולטיפולכם אודה,

 

ארז.